SMK

Podróż dydaktyczna po Śląsku...

IMG_20211009_122016.jpg,

W dniu 09.10 do Muzeum Paleontologicznego  i Izby Regionalnej przybyła 22-osobowa grupa nauczycieli z dwóch województw: opolskiego i śląskiego. Zwiedzający  byli uczestnikami seminarium  zatytułowanego "Podróże dydaktyczne po Śląsku" a organizowanego przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w  Opolu. Tematyka zajęć koncentrowała się  wokół tematu region i jego walory turystyczne. Adresatami szkolenia byli nauczyciele różnych przedmiotów wszystkich typów szkół zainteresowani edukacją regionalną w pracy przedmiotowej i wychowawczej.
Tematyka seminarium ma na celu wsparcie nauczycieli przedmiotu historia i kultura mniejszości narodowej oraz geografii w realizacji podstawy programowej.
Nauczyciele odwiedzili jeszcze Muzeum Hutnictwa w Ozimku i następnie udali się do Turawy. Z naszego Muzeum wyszli bardzo zadowoleni i zaskoczeni przyjęciem. Oprócz dawki wiedzy geologicznej i historycznej został dla nich przygotowany skromny poczęstunek kawowy, w przygotowaniu którego pomagała pani Ilona Świerc, za co SMK i opiekunka muzeum składa serdeczne podziękowania.  Nauczyciele obiecali przyjechać do Krasiejowa z uczniami, bo jak szczerze stwierdzili, warto go odwiedzić ze względu na posiadane eksponaty, historię i zabytki.

 S. Widawska

  • Data aktualizacji: 2023-05-29 07:21
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 194 595