Archiwum OSP 2017

Z życia OSP Krasiejów - zebranie sprawozdawcze.

IMG-20170115-WA0000.jpg,

Rok 2016 był dla naszych druhów bardzo intensywny. Strażacy skupili się nie tylko na działaniach ratowniczo-gaśniczych, ale także na prewencji i pozyskiwaniu nowych członków. Nie sposób wymienić wszystkich inicjatyw, w które zaangażowali się nasi druhowie. Wśród nich można wymienić: wodzenie niedźwiedzia, organizacja szkółki strażackiej, współorganizacja festynu rodzinnego w szkole podstawowej w Krasiejowie oraz Dnia Św. Marcina, udział w ćwiczeniach „Amoniak” i „Solidarni 2016”. W ramach współpracy z instytucjami nasza jednostka wzięła udział w akcjach „Zima w mieście” oraz „Lato w mieście” organizowanych przez Dom Kultury w Ozimku, odwiedziła najmłodszych w przedszkolu nr 5 w Krasiejowie, a także na prośbę Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, bryg. Pawła Kielara, gościliśmy Rudolpha Tobiasa oficera zawodowej straży pożarnej miasta Mulheim an der Ruhr. Nie możemy również zapomnieć o naszej, sztandarowej już, imprezie „Pikniku Rodzinnym ze strażą pożarną w tle”. W minionym roku wraz z Komendantem Miejskim PSP w Opolu bryg. Pawłem Kielarem w oparciu o środki KSRG rozpoczęliśmy projekt wyposażania naszej jednostki w przyczepkę wężową wraz z armaturą wodno-pianową pozwalającą transportować wodę na odległość 500 m. W ramach realizacji projektu zakupiono pierwszy w województwie opolskim zbiornik wodny o pojemności 50 m³. Udało się zakupić 21 odcinków W110 oraz przyczepkę do zabudowy” – jak podaje Prezes OSP Krasiejów. Środki z budżetu gminy Ozimek oraz te pochodzące od sponsorów pozwoliły uzupełnić sprzęt oraz umundurowanie osobiste strażaków. W trakcie zebrania nie zabrakło podziękowań dla darczyńców, sponsorów, Burmistrza Ozimka oraz druhów naszej jednostki. Podczas zebrania wręczone zostały medale za zasługi dla pożarnictwa oraz te wiążące się z oddawaniem krwi. Mamy nadzieję, że obecny rok będzie obfitował w działania prewencyjne a nie ratowniczo-gaśnicze.

  • Data aktualizacji: 2022-06-30 15:46
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 827 073