DFK Krasiejów

Wspomnieniowe spotkanie naszych Seniorów

20190710_160829.jpg,

W środowe popołudnie dn. 11.07. w świetlicy "Starej Szkoły" odbyło się spotkanie  trojga seniorów naszej wsi panią Gertrudą Brysch i panami  Paulem Gottscholl i  Bernardem Materne  z prawnuczką Adolfa Ganitty, przedwojennego organisty, dyrektora szkoły i urzędnika gminnego. Julianne  po raz kolejny zawitała do Krasiejowa, aby nagrać obrazy związane z dawnym miejscem zamieszkania i pracy jej  pradziadka  oraz  nagrać  wspomnienia  z osobami  starszego pokolenia. Dużo czasu ekipa spędziła też  w JuraParku, gdyż nakręcone tam  sceny plenerowe planują zamieścić w  filmie  o Krasiejowie.  Goście zrobili również sporo ujęć  na boisku paintballowym  za budynkiem szkoły i z upodobaniem filmowali  stragany w dniu  odpustu w naszej wsi, co było dla grupy dużym przeżyciem folklorystycznym. Przypomnijmy , że w latach poprzednich nagrali wywiad z panem Paulem Gottscholl, który mieliśmy już okazję wysłuchać  podczas spotkania w Pizerii El Gusto i z Sylwią Widawską w naszym lokalnym muzeum historycznym.  Na zakończenie uczestnicy spotkania wymienili się upominkami, a członkowie ekipy filmowej bardzo serdecznie podziękowali seniorom i organizatorce spotkania za poświęcony im czas.

SMK

 

  • Data aktualizacji: 2020-07-06 08:11
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 678 719