Dnia 16.03 odbyło się zebranie wiejskie z licznym udziałem zaproszonych gości: Burmistrza Ozimka Jana Labusa, Przewodniczącego Rady Miasta –Krzysztofa Kleszcza, Radnego Powiatu – Antoniego Gryca, przedstawicieli UGiM Ozimek Zbigniewa Kowalczyka i Andrzeja Wolny, przedstawicieli Uniwersytetu Opolskiego prof. Adama Bodziocha i prof. Eleny Yazykovej oraz przedstawicieli Polskiej Spółki Gazownictwa - Zbigniewa Kośniewskiego i Jerzego Dytyny.
Zebraniu przewodniczył Krzysztof Koźlik. Na protokolanta wybrano Jan Sklorza, zaś do Komisji Uchwiał i Wniosków powołano Sylwią Widawską i Marcina Konietzko. Na wstępie głos zabrał przedstawiciel Polskiej Spółki Gazownictwa, który przybliżył zebranym sprawę gazyfikacji wsi. Następnie goście z Uniwersytetu Opolskiego przedstawili koncepcję utworzenia w budynku Starej Szkoły siedziby Europejskiego Centrum Palentologicznego, co spotkało się z pozytywnym oddźwiękiem mieszkańców. Kolejno głos zabrał sołtys wsi Tadeusz Markulak i odczytał sprawozdanie z działalności Rady Sołeckiej i sołtysa. Po nim burmistrz Jan Labus zapoznał zebranych z inwestycjami w gminie na bieżący rok. Następnie mieszkańcy zwracali się do zaproszonych gości z licznymi zapytaniami i wnioskami, przedstawiali nękające ich problemy oczekując szybkiego ich rozwiązania. Większość z nich powtarza się od kilku lat i dotyczy poprawy stanu bezpieczeństwa na ul. Sporackiej, Młyńskiej i Brzeziny, drożności rowów melioracyjnych na Zamościu i ul. Brzozowej, naprawy nawierzchni ulic Brzozowej i Wrzosowej, wykonania oświetlenia na ulicach Psie Pole i Spacerowej, budowy chodnika na ul. Sporackiej, wykonania kanalizacji na ul. Niwki i na ul. Szkolnej, uporządkowania dzikiego wysypiska śmieci na ul. Brzeziny. Pozyskane zostały pieniądze na dokończenie chodnika rozpoczętego podczas remontu małego mostu i budowę kładki pieszo-rowerowej nad Małą Panwią.
Zebranie trwało przeszło trzy godziny i było momentami bardzo burzliwe. Miejmy nadzieję, że wnioski z tegorocznego zebrania zostaną sukcesywnie realizowane począwszy od roku 2016.