Archiwum 2017

Świąteczny jarmark - Weihnachtsmarkt 2017 w słowach i fotoreportażu

20171210_150558.jpg,
20171210_162944.jpg,
20171210_162632.jpg,
20171210_152240.jpg,

"Adwentowy wieniec a w nim świece cztery

stają się symbolem wymownej radości

kiedy Dziecię Boże do serca zapuka

przyjąć nam Go trzeba w pełnej gotowości.

Zapalona świeca w niedzielny poranek

pierwszym jej promieniem serce nam ogrzeje

a kolejne znacząc niedziele Adwentu

przyniosą dla świata ukryte nadzieje".   ( R. Sobik)

Sobotnie przedpołudnie to czas na odpoczynek, ale kilkoro członków koła DFK  Krasiejów i Rady Sołeckiej od wczesnych godzin rannych krzątało się na placu przed Starą Szkołą. Trzeba było rozłożyć namioty, ustawić choinkę, przygotować przyłącza elektryczne i udekorować salę świetlicową na przyjęcie gości-uczestników "Jarmarku świątecznego-Weihnachtsmarkt 2017". Po południu do pracy włączyli się rodzice uczniów Szkoły Podstawowej. W niedzielę członkinie DFK i RS przygotowywały w kuchni różne smakołyki na jarmark, a  uczniowie z rodzicami - stoiska z świątecznymi ozdobami. A było naprawdę co podziwiać!. Przepiękne anioły dumnie górowały nad stołami udekorowanymi  pachnącymi stroikami,  kolorowymi choineczkami, oryginalnymi  świecznikami i mikołajami. A wszystkie te artystyczne cuda  to  efekt wspólnej i żmudnej pracy uczniów i rodziców poszczególnych klas, która rozpoczęła się na długo przed kiermaszem. Przy rozstawionych stoiskach roznosił się zapach imbirowej herbaty dopełnionej nutą pomarańczy i wanilii oraz aromatycznej kawy. Na straganach nie zabrakło lukrowanych pierniczków, serduszek, pysznego ciasta, grochówki i tradycyjnej pajdy chleba  z smalcem ozdobionej kiszonym ogórkiem. Atmosferę świąt tworzyli nie tylko organizatorzy i dzieci szkolne przedstawiające jasełka w języku niemieckim i kolędując pięknie pod kierunkiem grającego na gitarze nauczyciela Sylwestra Wojdyły, ale i goście, którzy licznie  dopisali swoją obecnością.

Nawet potężny dinozaur Allozaur otrzymał prezent w postaci piernikowego serca i ciasteczek, aby nie czuł się samotnie wśród krasiejowskich prehistorycznych zwierząt ustawionych na placu. Momentem szczególnym było wspólne kolędowanie wszystkich uczestników jarmarku świątecznego. Pod namiotem spotkali się rodzice uczniów, nauczyciele, członkowie DFK, Rady Sołeckiej, Caritasu i pozostali mieszkańcy wsi. Nasz jarmark odwiedził również Burmistrz Ozimka Jan Labus i Marcin Widera- pracownik UMiG. Niespodzianką dla dzieci było przybycie św. Mikołaja, który przyniósł w worku drobne upominki.

Po prawie czterech godzinach trwania imprezy uczestnicy rozeszli się do domów, ale okazało się, że dla wielu osób to jeszcze nie był koniec prac, gdyż nadciągająca wichura zmobilizowała członków Rady Sołeckiej, DFK i rodziców do szybkiej akcji składania namiotów. Okazało się, że mieszkańcy  odpowiedzialnie podeszli do sprawy i szybko uporali się z zadaniem, a administratorka strony internetowej zamieściła w tym czasie "gorący" fotoreportaż dla "Aktualności wsi Krasiejów".

Dziękujemy panu Piotrowi Szubertowi- przewodniczącemu koła DFK, który był głównym pomysłodawcą i wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu naprawdę udanej imprezy integrującej lokalną społeczność w okresie przedświątecznego oczekiwania na narodziny Bożego Dziecięcia i współtworzyli niepowtarzalną adwentową atmosferę.

Sylwia Widawska

 

  • Data aktualizacji: 2019-05-21 09:22
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 079 355