Aktualności

Apel do mieszkańców o pomoc w związku z sytuacją na Ukrainie!

Szanowni Państwo, w związku  z sytuacją na Ukrainie i falą uchodźców DFK Opole zwraca się z uprzejmą prośbą o okazanie solidarności. W związku  z tym prosimy o informację, w których siedzibach DFK moglibyśmy ulokować ludzi, rodziny, uchodźców z Ukrainy. Prosimy o wskazanie takich lokali, gdzie oprócz takich miejsc na nocleg, znajdują się aneksy kuchenne i łazienki. Pełnomocnik ds. wielokulturowści prosi też o informacje o pustych domach, mieszkaniach. 

Wszystkie informacje prosimy przekazywać do zarządu TSKN Opole i DFK Krasiejów, Sołtysa, członków Rady Sołeckiej. 

Uruchamia się też zbiórkę artykułów sanitarnych, środków pierwszej potrzeby itp. które pojadą karetką na Ukrainę. Tę akcje przygotowuje TSKN Opole  wraz z Caritasem opolskim. W Krasiejowie zbiórkę prowadzić też będzie lokalne koło DFK.

Będzie prowadzona również finansowa zrzutka na zakup materiałów opatrunkowych, które transportem zorg. przez Caritas opolski dotrą na Ukrainę. http://skgd.pl/2022/02/25/wesprzyj-zbiorke-na-zakup-wsparcia-medycznego-na-ukraine/

Przypominamy, że miasto Iwano - Frankiwsk jest miastem partnerskim Opola. Gościliśmy dwukrotnie dzieci z tego miasta także w naszym Muzeum w Krasiejowie oraz w byłym Gimnazjum nr 1 w Ozimku. Nasze dzieci odwiedzały miejscowość podczas pobytu w Ukrainie. Dziś miasto objęte jest działaniami wojennymi, co potępiamy. Jesteśmy przeciwni brutalnej agresji Rosji na Ukrainę.

SMK

  • Data aktualizacji: 2022-08-08 08:08
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 868 707